Gabinet kosmetyczny w Bochni
Plac Gazaris 3a, Bochnia

ZABIEGI REDUKUJĄCE PRZEBARWIENIA

Problem plam i przebarwień barwnikowych jest bardzo rozległy i dotyczy zarówno kobiet jak
i mężczyzn. Za plamy i przebarwienia odpowiada melanina. W naskórku znajdują się komórki barwnikowe melanocyty zawierające barwnik melaninę, który odpowiada za kolor naszej skóry, włosów czy tęczówki oka. W skutek różnych czynników może dochodzić do nadprodukcji melaniny bądź jej nierównomiernego rozłożenia w skórze co skutkuje widocznymi na skórze plamkami począwszy od małych piegów a skończywszy na rozległych zmianach. Zazwyczaj pojawiają się na czole, policzkach, nosie, dłoniach czy dekolcie.

COSMELAN

Przebarwienia są powszechnym problemem wielu osób w różnym wieku. Powstają na skórze pod wpływem nadmiernego opalania się na słońcu i w solarium w wyniku pewnych przemian hormonalnych np. w okresie ciąży czy też w trakcie terapii hormonalnej np. leki antykoncepcyjne.

Cosmelan to znany na całym świecie i najskuteczniejszy zabieg do usuwania przebarwień i odmładzania skóry. Cosmelan w 98% usuwa i redukuje nawet wieloletnie przebarwienia. Mechanizm działania cosmelanu oparty jest na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny. Kilka substancji obecnych w cosmelanie działa przez blokowanie tego enzymu. Cosmelan zawiera szereg aktywnych składników takich jak kwas kojowy,kwas azelainowy, kwas fitowy, arbutynę, retinol i wit. C. Poza działaniem depigmentującym cosmelanu reguluje wydzielanie łoju oraz zamyka pory stąd polecany jest w przypadku cery tłustej
i mieszanej. Dodatkowo stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu a więc ma działanie odmładzające. Zabieg jest najskuteczniejszą metodą depigmentacyjną obecną na  rynku.

Zabieg z cosmelanem jest dwuetapowy

- maskę cosmelan 1 nakłada się na uprzednio oczyszczoną i odtłuszczoną skórę. Następnie kontynuuje leczenie kremem cosmelan 2 przez kolejnych kilka miesięcy zgodnie z zaleceniami. Skóra poprawia się po tygodniu od rozpoczęcia kuracji. Ostateczne efekty widać po miesiącu. Aby problem nie powrócił należy kontynuować leczenie kremem cosmelan 2. podczas kuracji nie powinno się stosować innych środków wybielających i złuszczających. Zabieg można wykonać o każdej porze roku i w przypadku każdego fototypu skóry. Podczas pierwszych 2 dni po zabiegu może pojawić się rumień, uczucie pieczenia i napięcia skóry. Dolegliwości te znacznie niweluje krem hydra-vital factor K.  

WSKAZANIA

- Melazma naskórkowa, skóra mieszana
- Piegi
- Plamy starcze
- Przebarwienia pozapalne

MELAN OFF

Melan off to trzystopniowy zabieg zalecany w przypadku usuwania wszelkiego typu przebarwień na skórze, gwarantujący szybkie i prawie całkowite ich usunięcie. Jest nowoczesną i przede wszystkim bezpieczną alternatywą dla cosmelanu gdyż nie zawiera w swym składzie hydrochinonu /hydrochinon może powodować podrażnienia skóry, alergie i przebarwienia pozapalne/ oprócz usuwania efektów zaburzeń powstania barwnika w skórze / melanogeneza / wpływa również na poszczególne etapy całego procesu, łącznie z hamowaniem powstania samego barwnika / melaniny / Dodatkowo zabieg
z wykorzystaniem melan off reguluje proces rogowacenia / keratynizacji / naskórka, tym samym pozbywamy się skuteczniej nadmiaru zawartej w skórze melaniny. Skuteczność zabiegu gwarantuje doskonała kombinacja aktywnych składników o właściwościach wybielających i antyoksydacyjnych odpowiedzialnych za nie tylko pobudzenie naskórka do zwiększonego złuszczania się i w efekcie poprawę jędrności skóry, lecz przede wszystkim, za rozjaśnienie przebarwień oraz wyrównanie kolorytu skóry. Natomiast zawarte w preparatach filtry słoneczne chronią ją przed ich nawrotem.
Melan off whitening peel można zastosować do usuwania przebarwień wszelkiego typu,
a zawdzięcza to szczególnym właściwością wybielającym, chelatującym oraz keratolitycznym.

Trzystopniowy przebieg zabiegu

Przygotowanie do zabiegu polega na usunięciu martwych komórek z powierzchni skóry- naskórka
w celu zapewnienia substancjom aktywnym możliwości jej głębszej penetracji.

W tym etapie wykorzystywane są

Kwas azelainowy – inhibitor tyrozynazy, który wpływa na przebieg melanogenezy i tym samym hamuje powstawanie przebarwień. Działa także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Reguluje również proces keratynizacji co zapobiega powstawaniu zaskórników.
Kwas salicylowy oprócz stymulacji odnowy skóry, posiada także właściwości złuszczające naskórek. Ponadto działa przeciwzapalnie i wspomaga gojenie się podrażnień i wypryskow na skórze. Dzięki swoim właściwościom przenika też przez warstwę łojową skóry i zapewnia głębokie oczyszczenie skóry.
Allantoina substancja o działaniu przeciwzapalnym, łagodzącym regenerującym. Pobudza podział komórkowy co przyspiesza gojenie się naskórka, zmniejsza zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry.
     
 2) Depigmentacja – dzięki aktywacji mechanizmów wpływających na produkcję melaniny
     i integralność melanocytów, maska melan off intensive działa rozjaśniająco na plamy
     pigmentacyjne. Składniki zawarte w masce mają kilka zadań.

Działanie depigmentacyjne hamowana jest produkcja melaniny, a odpowiedzialne są za to kwas azelainowy, kwas kojowy, alfa arbutyna i butylresorcinol działanie złuszczające naskórek a wraz
z nim, usuwane są nadmiary melaniny znajdującej się na powierzchni skóry działanie antyoksydacyjne
i rewitalizujące dzięki zawartości DMAE i witamin C,E,B3 oraz palmitynianiu retinolu hamowane jest powstanie kolagenu i elastyny co poprawia nawilżenie i jędrność skóry działanie łagodzące maska melan off zawiera również ekstrakty z roślin, które działają łagodząco, regenerująco i nawilżająco.
     
 3) Krem podtrzymujący- niestety zahamowane podczas zabiegu wydzielanie tyrozynazy jest  
     tymczasowe, dlatego w celu utrzymania efektu, konieczne jest stosowanie specjalnego
     kremu podtrzymującego efekt depigmentacji. Krem melan off maintance posiada dwie
     zasadnicze grupy działania depigmentacyjne, złuszczające i antyoksydacyjne oraz  
     ochronne / zawiera wyjątkowo skuteczne filtry słoneczne /

Widoczna poprawa i rozjaśnienie przebarwień następuje już po pierwszym tygodniu, od zabiegu jednak ostateczny efekt widać dopiero po około miesiącu. Należy jednak pamiętać o systematycznym stosowaniu kremu podtrzymującego przez co najmniej 3 kolejne miesiące.
W przeciwnym razie, może wystąpić nawrót przebarwień a terapię będzie trzeba zaczynać od nowa.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Podobnie postępuje większość dużych witryn internetowych.