Gabinet kosmetyczny w Bochni
Plac Gazaris 3a, Bochnia

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie atutów urody, korekta defektów i niedoskonałości
a także blizn. Zabieg wykonany w gabinecie kosmetycznym koryguje kształt brwi, zaznacza kontur ust, wzmacnia czerwień wargową oraz podkreśla wyraz oczu. Makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się
z różnorodnymi problemami.

WSKAZANIA

- Mało wyrazista twarz
- Rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta
- Aktywne uprawianie sportu
- Uczulenie na kosmetyki kolorowe
- Problemy ze wzrokiem / okulary, szkła kontaktowe /
- Brak brwi i rzęs np. po chemioterapii
- Łysienie plackowate
- Blizny pooperacyjne, poparzeniowe

PRZECIWWSKAZANIA

- Ciąża
- Hemofilia
- Czynna opryszczka
- Łuszczyca
- Choroby gałki ocznej
- Nadciśnienie tętnicze
- Podwyższona temperatura
- Choroba nowotworowa w trakcie leczenia
- Świeże ostrzyknięcie, wypełnienie ust
- Leczenie lekami sterydowymi
- Zapalenie spojówek


Po zabiegach i rekonwalescencji szpitalnej nie wykonujemy makijażu przez okres 3- 6 m-cy

Zabieg polega na precyzyjnym wprowadzeniu pigmentów do naskórka. Daje to możliwość równomiernego wyłuszczenia koloru w przeciągu kilku lat około 20% w skali roku. Wymienne, sterylne moduły, igły z pojemnikami na barwnik dają całkowitą gwarancję bezpieczeństwa. Stosowane w makijażu barwniki nie powodują alergii i posiadają certyfikat. Makijaż utrzymuje się 2-5 lat z czasem ulegając stopniowemu rozjaśnianiu.

Długotrwałość makijażu permanentnego zależy od wielu czynników np. rodzaju skóry, przyjmowanych leków, sposobu pielęgnacji skóry, głębokości aplikacji, ekspozycji na słońce. W każdym momencie / najczęściej po upływie roku do dwóch lat / makijaż można wzmocnić. Przed przystąpieniem do zabiegu pigmentowania okolica jest znieczulana. W trakcie wykonywania zabiegu znieczulenie się powtarza aby maksymalnie stłumić ewentualne nieprzyjemne odczucia. Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry ale objawy te szybko ustępują.

Po zabiegu u kosmetyczki obraz makijażu jest zazwyczaj intensywnej barwy. 2 dni po zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać – jest to proces naturalny. 4-5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej. Dlatego nie należy niepokoić się, że nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego, tuż po zabiegu barwa jest dość intensywna. 2-4 tygodnie po zabiegu należy obowiązkowo przeprowadzić korektę makijażu, mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Korekta jest bezpłatna.

PIELĘGNACJA MAKIJAŻU PO ZABIEGU W GABINECIE KOSMETYCZNYM

USTA – w pierwszym dniu po zabiegu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Opłukanie ust
po każdym posiłku aby usunąć resztki soli i kwasów z pożywienia. Nie stosowanie przez cały czas gojenia się ust pomadek i błyszczyków używanych do tej pory, ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki. Osoby z tendencją do opryszczki powinny 7 dni przed zabiegiem i 7 dni po zabiegu przyjmować HEVIRAN.

OCZY – w pierwszym dniu po zabiegu można zakraplać solą fizjologiczną. Przez 4-5 dni po zabiegu
nie zaleca się tuszowania rzęs, malowania powiek ze względu na infekcje brzegów powiek.

OCZY, USTA, BRWI – w pierwszym dniu po zabiegu aby usunąć opuchliznę można stosować zimne okłady z herbaty lub schłodzoną maskę żelową i przyłożyć na opuchnięte miejsca. Należy  dbać
o pielęgnację miejsc w których został wykonany makijaż preparatami poleconymi przez linergistkę. Nakładamy preparat patyczkiem do uszu. Nigdy palcem !!!

2-3 TYGODNIE PO ZABIEGU NIE WOLNO

- Korzystać z sauny, basenu
- Nie należy eksponować twarzy na słońce
- Nie należy drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę łuszczącego się naskórka
- Nie stosować żadnych peelingów
- Podczas przebywania na słońcu nakładać kremy z filtrem 50 SPF co 2h

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

- Dzień wcześniej zrobić peeling ust
- 7 dni przed mikro pigmentacją i 7 dni po zabiegu należy wziąć HEVIRAN, który zapobiegnie
- powstawaniu opryszczki, gdyż podczas zabiegu może się uaktywnić wirus HPV.

INDYWIDUALNE LEKCJE MAKIJAŻU

Spotkanie ma na celu dopasowanie makijażu oraz kosmetyków kolorowych do typu urody oraz indywidualnych upodobań klientki. Podczas spotkania wykonujemy analizę twarzy, typ kolorystyczny.
W trakcie spotkania klientka uczy się wykonywania makijażu w oparciu o profesjonalne techniki wizażu.

MAKIJAŻ OKOLICZNOŚCIOWY

W naszym gabinecie kosmetycznym w Bochni wykonujemy makijaże ślubne, wieczorowe, koktajlowe, okazjonalne dopasowane do typu urody klientki, całości stylizacji oraz do indywidualnych upodobań.

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Podobnie postępuje większość dużych witryn internetowych.