Gabinet kosmetyczny w Bochni
Plac Gazaris 3a, Bochnia

GRZYBICA PAZNOKCIOWA

Grzybica paznokci najczęściej atakuje paznokcie stóp, ale zdarza się także grzybica na paznokciach dłoni. Początkowe objawy grzybicy paznokci to drobne przebarwienia na płytce paznokciowej. Zwykle są białe potem stają się zółtawe, wreszcie brązowieją. Płytka paznokcia zaczyna się rozwarstwiać
i łuszczyć. Do tego staje się coraz grubsza, tak że trudno paznokieć obciąć czy spiłować.

Paznokieć staje się matowy, traci swoją naturalną przejrzystość. Pojawiają się na nim rozmaite bruzdy
i pofałdowania. Jest postrzępiony po brzegach. Najbardziej krępujący objaw grzybicy paznokci stóp to nieprzyjemny zapach, nawet mimo perfekcyjnej higieny. Powodem tego przykrego zapachu są grzyby, które sadowią się pod coraz bardziej odstającą płytką. Zaatakowany przez grzybicę paznokieć, łamie się łuszczy, oddziela od skóry / łożyska / wreszcie odpada. Przyczyna choroby jaką jest grzybica może być nie wyleczona grzybica stóp. Infekcje po uszkodzeniach mechanicznych, rozmiękczeniu na skutek nadpotliwości bądź długotrwałego przebywania w basenie lub choroby układowe. Podolog usuwa grzybiczo zmienione fragmenty paznokcia, oczyszcza płytkę paznokcia oraz wykonuje rekonstrukcje paznokcia za pomocą żelu przeciwgrzybiczego. Dodatkowo musi być włączone leczenie dermatologiczne.    

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Podobnie postępuje większość dużych witryn internetowych.