Gabinet kosmetyczny w Bochni
Plac Gazaris 3a, Bochnia

DEPILACJA

Depilacja woskiem jest jedną z najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Pozwala   znacznie dłużej cieszyć się gładką skórą niż po użyciu domowych środków depilujących jak żele, pianki czy kremy. Miejsca takie jak nogi, ręce, plecy czy brzuch depilowane są za pomocą wosku ciekłego
i plastrów. Na okolice bardzo wrażliwe stosujemy wosk twardy z wyciągami łagodzącymi, który samoistnie zastyga na skórze dzięki czemu nie powoduje podrażnień. Jest idealny do pach okolic bikini, twarzy.

Depilacja woskiem polega na nakładaniu na skórę ciepłego półpłynnego lub płynnego wosku, który odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosa. Woski używane
w kosmetyce to przeważnie preparaty azulenowe. Woskowanie nie jest zabiegiem jednorazowym, trzeba je powtarzać co 4-6 tygodni. Do depilacji woskiem nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Po depilacji nakładamy specjalne żele, balsamy łagodzące podrażnienie skóry oraz opóźniające odrost włosa. Warunkiem skuteczności tej metody jest odpowiednia długość włosów.
- Na kończynach 6mm
- Na linii bikini i pod pachami 10mm
- Na twarzy 5mm

PRZECIWSKAZANIA

- Cukrzyca
- Zapalenie żył
- Żylaki
- Stany zapalne i ropne skóry
- Choroby skóry i zmiany skórne obrzęki, blizny
- Łuszczyca
- Ubytki naskórka i rany na skórze
- Słaba krzepliwość krwi
- Stany gorączkowe
- Zbyt krótkie włosy
- Stwierdzone uczulenie na wosk
- Bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub solarium
- Leczenie pochodnymi witaminy A do 6 miesięcy po zakończeniu leczeniaAby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego portalu, czasami umieszczamy na komputerze użytkownika (bądź innym urządzeniu) małe pliki – tzw. cookies („ciasteczka”). Podobnie postępuje większość dużych witryn internetowych.